Dostałeś zaproszenie na ślub cywilny, co teraz?

Zostałeś zaproszony na ślub cywilny! Teraz nie wiesz jak wybrać dobry prezent na ślub. Może nie znasz dobrze pary młodej, albo mają oni bardzo konkretne wymagania. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni prezent ślubny, a także kilka niezawodnych prezentów, które pokocha każdy.

  • Sprawdź listę życzeń pary. Jest to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się, czego potrzebują lub co chcą. Jeśli nie mają dedykowanej listy, porozmawiaj z nimi osobiście. W czasie takiej rozmowy, dobrze jest poruszyć konkretne tematy — w ten sposób dowiesz się o wiele więcej, niż gdybyś zaczął ze zwykłym “no to co chcecie?”.
  • Pomyśl o hobby i stylu życia pary. Co lubią robić razem? Jakie mają cele lub marzenia? Odpowiedzi na te pytania wykoszystaj do znalezienia prezentu, który odzwierciedla ich zainteresowania. Na przykład, jeśli uwielbiają podróżować, możesz kupić im przewodnik po kraju, który chcą zwiedzić, dobrej jakości walizki, lub ciekawostki sprowadzone z zagranicy. Jeśli lubią gotować, możesz podarować im książkę kucharską, gadżet kuchenny, lub zestaw noży.
  • Weź pod uwagę ich osobowości. Czy są zabawni czy wyrafinowani? Są minimalistami czy maksymalistami? Czego słuchają? Jakie są ich ulubiony filmy? Na przykład, jeśli lubią pożartować, możesz kupić im zabawny kubek, grę planszową, lub zastawę z ciekawym motywem. Jeśli są bardzo poważni, możesz podarować im elegancki zestaw filiżanek, świecznik, lub nawet dzieło sztuki od lokalnego artysty.

A co jeśli… nic o nich nie wiesz?

Jeśli nadal nie wiesz co kupić parze, albo nie znasz ich tak dobrze, oto kilka niezawodnych prezentów, które każdy doceni:

  • Karta podarunkowa do ulubionego sklepu lub restauracji,
  • Spersonalizowany przedmiot z ich imionami, inicjałami, datą ślubu, itd.,
  • Gotówka przeznaczona na podróż poślubną lub inne wydatki,
  • Kosz z czekoladkami, winem, serem, lub produktami do pielęgnacji twarzy i ciała,
  • Coś praktycznego i ponadczasowego, jak np. zestaw naczyń, sztućców, lub pościeli.

Mamy nadzieję, że uda Ci się wybrać idealny prezent ślubny! To może wydawać się bardzo trudne ale pamiętaj – nie ważne co wybierzesz, para młoda na pewno doceni Twój gest i Twoją obecność na ich ślubie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *